O ksiazkach

 • Paulina Wilk

  (ur. 1980) – pisarka, reportażystka. Z wykształcenia – politolog, z zamiłowania – misioznawca. Debiutowała w 2011 r. książką „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii”, nominowaną do Nagrody Literackiej Nike i nagrodzoną Bursztynowym Motylem dla najlepszej książki podróżniczej. W latach 2003-2011 pracowała w „Rzeczpospolitej”. Współpracuje m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym” i magazynem „Kontynenty”. „Przygody misia Kazimierza” to jej pierwsza wyprawa w świat dziecięcej wyobraźni. Inspiracją do jej napisania był malutki miś, którego dostała w prezencie, oraz ukochani towarzysze jej dzieciństwa – wypłowiały pluszowy Coralgol i wypchany styropianem Uszatek.

  http://paulinawilk.pl

 • Zosia Dzierżawska

  (ur. 1983) - ilustratorka i autorka komiksów. Studiowała literaturę i języki obce na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła podyplomowe studia ilustratorskie w Mediolanie w ramach programu MiMaster. Jest współzałożycielką mediolańskiego studia ilustracji Armad’illo. Współpracuje z wydawnictwami w Polsce i we Włoszech (m.in. Egmont, Langenscheidt, Panini, Liber, Rizzoli). Autorka tytułowej historii w antologii komiksów „Złote Pszczoły” opowiadającej o Żydach międzywojennej Warszawy (2011). Wraz z Moniką Powalisz tworzy komiksowy duet „Zonika”, nagrodzony  min. w  konkursie Ligatura w Poznaniu (2012). Pracuje w Mediolanie, tęskni za Warszawą, a ilustracje do „Przygód misia Kazimierza” rysowała na Podlasiu.

  http://zozozosia.blogspot.com

 • Anna Król

  (ur. 1978) – wydawca serii o Misiu Kzimierzu. Współzałożycielka Wilk&Król Oficyna Wydawnicza, znawczyni komunikacji. W 2010 założyła agencję Go Culture – pierwszą w Polsce i jedną z nielicznych w Europie firmę zajmującą się realizacją i promocją projektów kulturalnych. Z wykształcenia krytyk sztuki. Ukończyła wydział Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie. Zawodowo zajmuje się promocją kultury i zarządzaniem kulturą. Działała min. na rzecz wydawnictw, festiwali, koncertów, wydarzeń społecznych, projektów międzynarodowych. Jest autorką kampanii promujących książki (wielokrotnie wyróżniona Złotym Spinaczem), projektów edukacyjnych, jak klub dyskusyjny „Przystawka z kultury”.Wielbicielka szarych swetrów, słonecznych dni i opasłych tomów. Ma ogromną bibliotekę. Najszczęśliwsza, gdy czyta.

  http://goculture.pl